ورود

ورود به حساب کاربری خود

نام كاربري *
رمز عبور *
من را به خاطر داشته باش

مراسم شهادت امام صادق علیه السلام

 

 

 

 

حضرت امام صادق علیه السلام پیشوای ششم مسلمانان به دست خلیفه عباسی منصور دوانیقی مسموم و در مدینه به شهادت رسید.  امام صادق علیه السلام به شیخ الائمه معروف هست زیرا عمر ایشان از تمامی ائمه اطهار علیه السلام طولانی تر هست.حضرت را در قبرستان بقیع در کنار پدر, جد و امام حسن مجتبی علیه السلام دفن کردند.

به مناسبت شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت روز دوشنبه 10 آگوست  2015 مراسم عزاداری و سوگواری در کنسولگری کازان برگزار شد.      برنامه های این مراسم شامل دعای جامعه کبیره، سخنرانی، عزاداری و پذیرایی بود.

مراسم شب های قدر

 

 

 

شب قدر، شب اندازه گیری هست و خداوند متعال در شب قدر حوادث یک سال را تقدیر می کند و زندگی، رزق، سعادت و شقاوت انسان ها و اموری از این قبیل را در این شب مقدر می گرداند.

 ایرانیان مقیم کازان مراسم  شب های قدر را در روزهای نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان در فضایی معنوی در کنسولگری کازان بر گزار کردند. در این شب ها ابتدا یکی از اساتید دانشگاه هنر تبریز  به سخنرانی درباره فضیلت این شب ها و سوگواری درباره مظلومیت و شهادت امام علی علیه السلام پرداخت و سپس قرائت دعای جوشن کبیر از جمله برنامه های مراسم شب های قدر در کنسولگری کازان بود.

 

مراسم دهه اول محرم

بسم الله الرحمن الرحیم 

السلام اي وادي کرب و بلا
السلام اي سرزمين پر بلا
السلام اي جلوه‌گاه ذوالمنن
السلام اي کشته‌هاي بي‌کفن

ادامه مطلب: مراسم دهه اول محرم

مراسم عید سعید غدیر خم

بسم الله الرحمن الرحیم

زیر چتر بوسه ها ، آسمان غدیر شد

فرصت ِ تنفس ِ نغمه ی کویر شد

ترجمانی از بهشت ،ترجمانی از خدا

رویدست ِ عرشیان، آیه ای غدیر شد . . .

ادامه مطلب: مراسم عید سعید غدیر خم

شما اینجا هستید: Home واحد فرهنگی فعالیت های فرهنگی